Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Kultahippufinaali ruutiaseilla

 

8.8.2009 Sodankylä

 

 

 

 

 

 

 

Tulokset

 

 

 

 

 

 

 

 

Pienoiskivääri 50 m 20 ls 

 

 

 

T12

 

 

 

 

1.

Liewendahl Maria

ÅSSF

98

99

197

12X

2.

Passi Julius

KA

98

98

196

10X

3.

Ojaniemi Niko

KhjA

98

98

196

9X

4.

Peräaho Susanna

HaaAs

97

98

195

9X

5.

Abrahamsson Elin

ÅSSF

97

97

194

10X

6.

Sjöblom Daniel

KA

96

98

194

9X

7.

Varjo Mika

MA

95

98

193

10X

8.

Niskanen Anni

MA

99

94

193

8X

9.

Häkkinen Armi

MU

94

99

193

7X

10.

Nopanen Tomi

HAS

96

97

193

6X

11.

Perttu Tuomas

IMAS

94

98

192

8X

12.

Friman Cristian

ESF

96

96

192

7X

13.

Hertz Teemu

MA

97

95

192

4X

14.

Ojaniemi Tommi

SodA

97

94

191

6X

15.

Långström Sebastian

KSF

96

94

190

4X

16.

Lammintausta Tuomas

KaA

96

94

190

3X

17.

Perttu Sofia 

IMAS

94

95

189

5X

18.

Karhu Riina

IMAS

96

93

189

5X

19.

Friman Björn

ESF

94

94

188

5X

20.

Haukkala Emmi

HSA

93

95

188

4X

21.

Palo Marianne

IMAS

94

94

188

4X

22.

Anttila Essi

SodA

94

93

187

3X

23.

Niemi Esa

KaA

93

93

186

4X

24.

Riutta Juuso

HSA

93

93

186

2X

25.

Sjöblom Heidi

KA

91

94

185

5X

26.

Suvanto Otto

PorkkA

90

95

185

3X

27.

Sjöblom Sami

KA

92

92

184

3X

28.

Kangas Atte

SodA

95

89

184

2X

29.

Rehn Ville

PorkkA

91

92

183

4X

30.

Moilanen Janne

MA

95

88

183

3X

31.

Kuusela Laura

SodA

90

93

183

2X

32.

Sipola Assi

SodA

89

92

181

5X

33.

Puuska Teemu

MA

93

88

181

4X

34.

Niemi Ronja

KaA

90

88

178

4X

35.

Eloranta Oskari

KaA

89

89

178

2X

36.

Hakala Aleksi 

KA

84

93

177

3X

37.

Lauttamus Senni

KA

90

87

177

 

38.

Riutta Julius

HSA

89

86

175

2X

39.

Ristimäki Juho

HSA

85

88

173

4X

40.

Kangas Jere

SodA

78

90

168

1X

41.

Aho Aatu

KA

89

78

167

4X

42.

Suomalainen Juho

KA

79

84

163

 

43.

Aho Eetu

KA

77

85

162

 

44.

Suvanto Siiri

PorkkA

78

82

160

2X

45.

Yliketola Tiia

HSA

73

76

149

1X

46.

Hakala Essi

KA

70

61

131

 

Joukkueet   T12 

 

 

 

 

 

1.

MA

(Varjo, Niskanen, Hertz)

578

 

2.

KA 1

(Passi, Sjöblom D, Sjöblom H)

575

 

3.

IMAS

(Karhu, Perttu T , Perttu S)

570

 

4.

SodA 1

(Ojaniemi, Anttila, Kangas A)

562

 

5.

KaA 1

(Lammintaus, Niemi E, Niemi R)

554

 

7.

HSA

(Haukkala, Riutta, Riutta)

549

 

8.

KA 2

(Sjöblom S, Hakala, Lauttamus)

538

 

9.

SodA 2

(Kuusela L, Sipola, Kangas J)

532

 

10.

PorkkA

(Rehn, Suvanto, Suvanto)

528

 

11.

KA 3

(Aho A, Suomalainen, Aho E)

492

 

 

Pienoiskivääri 50 m 30 ls 

 

T14

 

 

 

1.

Mäkitalo Joni

JA

97

99

97

293

12X

2.

Peurasaari Jesse

ESF

98

99

95

292

13X

3.

Liewendahl Elin

ÅSSF

98

95

97

290

13X

4.

Hahl Johanna

MA

98

93

97

288

10X

5.

Ritvanen Jouni

PiekSA

96

97

95

288

9X

6.

Lager Sanna

KA

92

97

97

286

12X

7.

Rehn Nelli

PorkkA

95

96

95

286

10X

8.

Lauttamus Sara

KA

96

94

95

285

9X

9.

Grönroos Sofie

KSF

92

93

97

282

12X

10.

Rahikainen Aatu

MA

93

96

91

280

7X

11.

Yliketola Tino

HSA

92

95

91

278

8X

12.

Rahikainen Eetu

MA

88

92

92

272

5X

13.

Rissanen Iina

JA

92

89

91

272

4X

14.

Neuvonen Sami

KA

87

81

73

241

3X

Joukkueet

 

 

 

 

 

 

 

1.

MA

(Hahl, Rahikainen, Rahikainen)

840

 

 

 

2.

KA

(Lager, Lauttamus, Neuvonen)

812

 

 

 

 

Pienoispistooli 20 ls 

 

T12

 

 

 

1.

Hertz Teemu

MA

97

99

196

5X

 

2.

Eloranta Oskari

KaA

96

95

191

7X

 

3.

Moilanen Janne

MA

96

93

189

5X

 

4.

Ojaniemi Tommi

SodA

93

94

187

5X

Identtiset

4.

Palo Marianne

IMAS

93

94

187

5X

tulokset

6.

Kangas Atte

SodA

93

94

187

3X

 

7.

Niskanen Anni

MA

91

94

185

2X

 

8.

Varjo Mika

MA

91

92

183

 

 

9.

Haapaniemi Joanna

SsA 

90

92

182

2X

 

10.

Niemi Esa

KaA

92

89

181

3X

 

11.

Riutta Juuso

HSA

91

88

179

4X

 

12.

Häkkinen Armi 

MU

87

92

179

2X

 

13.

Turigin Samuel

SsA

86

89

175

5X

 

14.

Friman Björn

ESF

90

81

171

4X

 

15.

Kuusela Laura

SodA

81

89

170

1X

 

16.

Sipola Assi

SodA

80

81

161

2X

 

17.

Lammintausta Tuomas

KaA

73

82

155

2X

 

18.

Anttila Essi

SodA

67

80

147

1X

 

19.

Kangas Jere

SodA

59

60

119

 

 

Joukkueet

 

 

 

 

 

 

 

1.

MA

(Hertz, Moilanen, Niskanen)

570

 

 

 

2.

SodA 1

(Ojaniemi, Kangas A, Kuusela)

544

 

 

 

3.

KaA

(Eloranta, Niemi, Lammintausta)

527

 

 

 

4.

SodA 2

(Sipola, Anttila, Kangas J)

427

 

 

 

 

Pienoispistooli 30 ls 

 

T14

TULOS

 

 

1.

Kuusela Joonas

SodA

94

93

94

281

7X

2.

Kivistö Noora

SsA

92

95

83

270

5X

3.

Anttila Aleksi

SodA

89

78

81

248

1X

4.

Riutta Joonas

HSA

75

84

69

228

1X

©2018 layout9 - suntuubi.com