Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

SM-kilpailut, Y, N ja nuoret , Onttolan ampumarata , 30.07 - 02.08.2009

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y18


1.

Anton Aprelev

RS

100

99

98

97

99

100

593

2.

Jaakko Björkbacka

KarMAS

99

97

97

99

97

98

587

3.

Juho Kurki

KaA

99

98

97

96

96

100

586

4.

Sami Laksola

KhjA

98

98

94

98

98

94

580

5.

Mikko Välimaa

KA

97

97

98

94

97

96

579

6.

Robin Stenström

RS

100

97

94

94

94

96

575

7.

Pyry Passi

KA

93

97

97

95

94

96

572

8.

Anton Miettinen

KarMAS

97

95

93

98

97

91

571

9.

Tommi Mansikkamäki

HSA

96

98

95

93

95

92

569

10.

Antti Hongisto

PuKu

91

88

94

90

92

89

544

11.

Santeri Honkanen

JA

88

92

89

91

87

87

534

50m Kivääri makuu, joukkueet, Y18


1.

Karstulan Seudun Metsästys ja Ampumaseura

1747

 

2.

Kauhavan Ampujat

1694

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja R6


1.

Erkki Pekkala

HaaAs

95

99

98

99

97

98

586

2.

Veikko Palsamäki

HaaAs

98

97

95

98

98

95

581

3.

Sirkka-Liisa Collin

Rihla

95

95

94

95

95

97

571

4.

Kalervo Pieksämäki

HaaAs

96

92

94

93

98

96

569

50m Kivääri makuu, joukkueet, R6


1.

Haapajärven Ampumaseura

1736

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja R9


1.

Minna Leinonen

KajA

97

96

98

99

100

99

589

2.

Jukka Mikkonen

HaaAs

97

96

96

93

95

97

574

3.

Nina Pajala

RaaA

83

84

84

80

89

91

511

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N24


1.

Pauliina Frilander

PiekSA

99

100

98

97

98

97

589

2.

Paula Peltoniemi

ÄäA

97

98

98

99

97

95

584

3.

Noora Etula

LAS

98

99

96

95

96

100

584

50m Kivääri 60 ls, makuu + finaali sarja Y24


1.

Marko Tanskanen

JA

95

96

98

98

99

99

585

+101,5

686,5

2.

Eetu Orsjoki

PiekSA

97

94

98

98

98

97

582

+102,5

684,5

3.

Juhana Toikko

AlavA

100

96

96

97

97

97

583

+100,8

683,8

4.

Toni Matilainen

PiekSA

95

96

100

99

95

99

584

+98,6

682,6

5.

Juha Soini

JjA

97

98

95

93

95

96

574

+101,7

675,7

6.

Antti Kajan

KarttA

96

94

93

98

97

92

570

+99,2

669,2

7.

Perttu Paavilainen

JA

98

93

92

97

90

91

561

 

 

50m Kivääri makuu, joukkueet, Y24


1.

Pieksämäen Seudun Ampujat

1752

 

2.

Joensuun Ampujat

1680

 

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja N16


1.

Jaana Lager

KA

98

96

95

98

387

2.

Pirita Ojanperä

JjA

93

97

98

97

385

3.

Katarina Långström

KSF

96

97

94

96

383

4.

Sanna Lager

KA

95

95

96

96

382

5.

Tiia-Maria Talvitie

JjA

96

92

95

97

380

6.

Sanna Rinta-Pukka

JjA

89

94

97

98

378

7.

Elin Liewendahl

ÅSSF

92

95

95

93

375

8.

Annika Sihvonen

SMAS

93

94

92

94

373

9.

Roosa Kilpinen

K-64

94

95

92

91

372

10.

Emilia Lähde

JjA

90

93

93

93

369

11.

Erika Markkinen

K-64

94

95

92

88

369

12.

Tarina Tommiska

K-64

86

89

94

94

363

13.

Johanna Huotari

KajA

92

90

90

89

361

14.

Ida Lindroos

NoSA

86

88

95

92

361

15.

Riikka Parviainen

SMAS

88

91

88

60

327

16.

Sara Lauttamus

KA

83

69

80

82

314

50m Kivääri makuu, joukkueet, N16


1.

Jalasjärven Ampujat

1143

 

2.

Kymppi-64

1104

 

3.

Kauhavan Ampujat

1083

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N18


1.

Gisela Miettinen

KarMAS

99

97

100

98

96

99

589

2.

Marjoriikka Rissanen

SiUra

97

98

94

98

95

97

579

3.

Petra Liljeberg

KSF

98

94

96

96

96

91

571

4.

Erika Dufvelin

KSF

96

96

95

92

97

95

571

5.

Marika Oikarinen

KoiLA

97

95

90

93

97

98

570

6.

Laura Vartiainen

SiUra

94

97

94

92

95

96

568

7.

Nita Törmänen

SodA

98

98

94

91

90

91

562

8.

Kaisa Mytkäniemi

LehA

93

95

93

93

90

94

558

9.

Roosa Leinonen

MyA

92

94

87

96

90

97

556

10.

Alexandra Dufvelin

KSF

94

89

89

96

89

93

550

11.

Susanna Ahomäki

KA

90

87

83

95

95

93

543

12.

Mira Ojanen

PuKu

90

88

84

84

91

82

519

13.

Jenna Huotari

KajA

84

86

82

72

81

83

488

50m Kivääri makuu, joukkueet, N18


1.

Kyrkslätt Skytteförening

1692

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N20


1.

Henna Kärhä

Hahlo

96

96

97

97

98

99

583

2.

Cindy Dufvelin

KSF

96

95

96

97

99

95

578

3.

Pia Juhala

MA

97

92

98

96

95

94

572

4.

Noora Leppäketo

LuhA

98

97

95

94

90

95

569

5.

Hanna Nivus

KaA

93

97

95

93

97

91

566

6.

Elina Lehtomäki

HaaAs

95

93

92

92

96

96

564

7.

Pia Vahvaselkä

MA

94

94

95

94

94

92

563

8.

Elina Hongisto

PuKu

95

93

94

94

95

90

561

9.

Aino Hongisto

PuKu

91

95

94

92

93

94

559

10.

Anu Kunranta

SiUra

88

89

92

88

93

86

536

50m Kivääri makuu, joukkueet, N20


1.

Siilinjärven Urheiluampujat

1683

 

2.

Punkalaitumen Kunto

1639

 

50m Kivääri 60 ls, makuu + finaali sarja Y20


1.

Joni Virtanen

KhjA

97

97

100

96

97

98

585

+100,4

685,4

2.

Sami Valkama

TSA

99

96

97

97

95

98

582

+101,3

683,3

3.

Niko Matilainen

PiekSA

95

98

97

97

96

96

579

+102,4

681,4

4.

Teemu Mesiäinen

KuuaA

95

99

97

95

96

99

581

+97,3

678,3

5.

Teemu Lipponen

NoSA

96

94

95

98

97

96

576

+99,9

675,9

6.

Sami Korpela

KaA

100

96

96

94

96

97

579

+96,4

675,4

7.

Janne Vartiainen

SiUra

96

97

94

95

94

98

574

+100,2

674,2

8.

Niko Juhala

MA

94

95

96

95

96

97

573

 

 

9.

Sami Karhu

KouMAS

95

96

95

95

93

96

570

 

 

10.

Juho Autio

OMAS

91

91

90

94

93

94

553

 

 

50m Kivääri makuu, joukkueet, Y20


1.

Kankaanpään Ampujat

1731

 

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja Y16


1.

Joni Stenström

RS

97

96

100

96

389

2.

Daniel Ekholm

RS

96

96

98

98

388

3.

Joni Mäkitalo

JA

96

98

96

97

387

4.

Jussi Hölli

K-64

98

94

97

97

386

5.

Jussi Palo

IMAS

96

96

98

95

385

6.

Olli Hahl

MA

96

96

93

99

384

7.

Mikko-Matti Hulkkonen

PiekSA

96

97

99

92

384

8.

Otto Suuronen

MA

96

96

96

95

383

9.

Aleksi Leppä

HAS

94

95

97

96

382

10.

Tommi Tella

JA

96

95

94

95

380

11.

Ville Nikulainen

KitA

97

95

96

92

380

12.

Jussi Mouhu

MA

94

92

96

96

378

13.

Sebastian Långström

KSF

94

95

96

90

375

14.

Jesse Kuusisto

K-64

92

91

93

95

371

15.

Juho Ylönen

PiekSA

95

87

94

94

370

16.

Teemu Oikarinen

KoiLA

85

94

96

93

368

17.

Jan Liljeberg

KSF

88

91

93

92

364

18.

Otto Mäkelä

Mu

90

92

92

87

361

19.

Samuli Repo

KajA

90

86

90

89

355

20.

Arttu Kolehmainen

PiekSA

89

88

86

84

347

50m Kivääri makuu, joukkueet, Y16


1.

Mikkelin Ampujat

1145

 

2.

Kyrkslätt Skytteförening

1122

 

3.

Pieksämäen Seudun Ampujat

1101

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y18


1.

Jaakko Björkbacka

KarMAS

95

97

97

92

99

96

576

2.

Juho Kurki

KaA

99

99

94

96

91

89

568

3.

Anton Aprelev

RS

97

96

92

91

95

94

565

4.

Anton Miettinen

KarMAS

97

95

87

90

94

93

556

5.

Sami Laksola

KhjA

95

95

90

91

88

91

550

6.

Pyry Passi

KA

96

98

91

86

87

91

549

7.

Robin Stenström

RS

97

97

83

85

91

91

544

8.

Mikko Välimaa

KA

95

98

74

86

87

84

524

50m Kivääri 3x20 ls + finaali sarja N24


1.

Pauliina Frilander

PiekSA

97

99

94

91

97

91

569

+97,6

666,6

2.

Paula Peltoniemi

ÄäA

99

95

92

90

93

90

559

+98,2

657,2

3.

Noora Etula

LAS

98

94

88

88

96

92

556

+87,4

643,4

50m Kivääri 3x20 ls sarja R8


1.

Sirkka-Liisa Collin

Rihla

95

94

83

84

82

92

530

50m Kivääri 3x20 ls sarja N16


1.

Gisela Miettinen

KarMAS

98

97

91

92

97

93

568

2.

Annika Sihvonen

SMAS

91

97

91

87

95

88

549

3.

Katarina Långström

KSF

98

97

77

90

94

93

549

4.

Jaana Lager

KA

97

93

85

88

88

91

542

5.

Marika Oikarinen

KoiLA

99

95

83

81

87

90

535

6.

Riikka Parviainen

SMAS

98

94

89

89

75

85

530

7.

Erika Markkinen

K-64

96

98

86

82

75

90

527

50m Kivääri 3x20 ls sarja N18


1.

Marjoriikka Rissanen

SiUra

95

95

89

84

90

87

540

2.

Kaisa Mytkäniemi

LehA

96

99

84

93

83

84

539

3.

Erika Dufvelin

KSF

98

91

87

83

91

87

537

4.

Petra Liljeberg

KSF

95

94

81

84

88

91

533

5.

Nita Törmänen

SodA

90

96

85

79

92

87

529

6.

Alexandra Dufvelin

KSF

92

95

82

89

83

87

528

7.

Roosa Leinonen

MyA

93

95

77

74

80

86

505

50m Kivääri 3x20 ls + finaali sarja N20


1.

Henna Kärhä

Hahlo

96

99

91

92

93

90

561

+93,3

654,3

2.

Pia Vahvaselkä

MA

98

98

92

90

94

88

560

+92,5

652,5

3.

Pia Juhala

MA

99

97

90

92

92

84

554

+96,5

650,5

4.

Hanna Nivus

KaA

94

96

83

84

94

93

544

+88,4

632,4

5.

Noora Leppäketo

LuhA

92

93

90

82

91

91

539

+93

632,0

6.

Anu Kunranta

SiUra

85

93

88

84

90

83

523

+83,1

606,1

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y16


1.

Otto Suuronen

MA

96

96

92

84

96

94

558

2.

Ville Nikulainen

KitA

95

96

82

88

95

97

553

3.

Olli Hahl

MA

98

97

91

90

91

86

553

4.

Jussi Mouhu

MA

92

95

92

93

90

90

552

5.

Daniel Ekholm

RS

95

93

91

89

89

91

548

6.

Joni Stenström

RS

95

93

92

94

82

81

537

7.

Aleksi Leppä

HAS

99

95

78

88

90

85

535

8.

Mikko-Matti Hulkkonen

PiekSA

96

98

83

84

85

88

534

9.

Jussi Hölli

K-64

95

96

83

81

90

87

532

10.

Jussi Palo

IMAS

93

96

87

80

83

85

524

11.

Jan Liljeberg

KSF

90

91

74

76

78

78

487

12.

Jesse Kuusisto

K-64

95

98

59

47

83

82

464

13.

Arttu Kolehmainen

PiekSA

93

92

61

65

72

74

457

50m Kivääri 3x40 ls + finaali sarja Y24


1.

Juhana Toikko

AlavA

98

95

97

94

92

96

94

92

95

96

93

96

1138

+95,4

1233,4

2.

Toni Matilainen

PiekSA

95

98

97

98

92

96

88

91

95

96

96

91

1133

+90

1223,0

3.

Eetu Orsjoki

PiekSA

99

99

97

96

89

90

92

87

95

98

97

93

1132

+90,4

1222,4

4.

Juha Soini

JjA

97

98

95

94

91

95

93

94

93

93

88

95

1126

+96,1

1222,1

5.

Marko Tanskanen

JA

97

96

97

99

88

89

87

90

85

96

88

95

1107

+92,7

1199,7

6.

Ville Nokipii

P-HA

98

98

97

96

89

91

90

81

88

89

93

92

1102

+93,3

1195,3

7.

Antti Kajan

KarttA

97

96

95

99

85

89

80

82

90

94

90

94

1091

+93,3

1184,3

8.

Perttu Paavilainen

JA

93

95

95

92

82

86

86

87

93

90

92

81

1072

+84,6

1156,6

50m Kivääri 3x40 ls, joukkueet, Y24


1.

Pieksämäen Seudun Ampujat

3377

 

2.

Joensuun Ampujat

3279

 

50m Kivääri 3x40 ls + finaali sarja Y20


1.

Sami Korpela

KaA

98

96

97

96

92

93

91

87

93

94

95

92

1124

+97,8

1221,8

2.

Janne Vartiainen

SiUra

95

98

95

99

93

90

90

89

93

93

92

93

1120

+93,8

1213,8

3.

Joni Virtanen

KhjA

95

96

98

97

88

91

90

87

91

92

89

98

1112

+96,4

1208,4

4.

Sami Valkama

TSA

97

97

96

94

88

85

90

86

95

95

96

89

1108

+90,5

1198,5

5.

Juho Autio

OMAS

93

92

89

91

90

86

92

89

94

95

95

94

1100

+96,6

1196,6

6.

Teemu Mesiäinen

KuuaA

97

96

92

93

87

86

91

90

95

93

95

93

1108

+87

1195,0

7.

Tuomas Ratilainen

JA

90

93

90

93

91

92

89

94

92

93

95

88

1100

+94

1194,0

8.

Niko Matilainen

PiekSA

95

98

99

96

85

86

90

84

96

94

95

94

1112

+78,1

1190,1

9.

Teemu Lipponen

NoSA

99

100

97

95

86

88

82

84

91

88

93

90

1093

 

 

10.

Sami Karhu

KouMAS

95

92

95

91

82

90

87

93

94

88

81

93

1081

 

 

11.

Niko Juhala

MA

96

94

97

98

77

76

79

79

82

88

85

78

1029

 

 

50m Kivääri 3x20 ls + finaali sarja N


1.

Marjo Yli-Kiikka

IMAS

99

99

98

94

97

95

582

+99,3

681,3

2.

Hanna Etula

LAS

100

100

96

95

98

95

584

+96,2

680,2

3.

Pauliina Frilander

PiekSA

99

97

92

91

96

97

572

+96,1

668,1

4.

Gisela Miettinen

KarMAS

97

97

93

91

94

95

567

+92,5

659,5

5.

Jenni Leppänen

V-SA

98

98

93

92

88

94

563

+94,8

657,8

6.

Henna Kärhä

Hahlo

99

98

93

90

93

93

566

+90,9

656,9

7.

Marika Oikarinen

KoiLA

98

97

94

92

90

94

565

+89,5

654,5

8.

Paula Peltoniemi

ÄäA

96

97

91

92

91

89

556

+96,6

652,6

9.

Noora Etula

LAS

99

97

91

87

90

91

555

 

 

10.

Noora Leppäketo

LuhA

96

96

87

90

90

91

550

 

 

11.

Katarina Långström

KSF

99

99

81

92

90

88

549

 

 

12.

Erika Dufvelin

KSF

94

96

89

83

90

95

547

 

 

13.

Alexandra Dufvelin

KSF

95

98

88

93

87

85

546

 

 

14.

Nina Pernu

OMAS

97

92

93

88

85

87

542

 

 

15.

Kirsti Markko

TiA

97

95

77

87

80

84

520

 

 

16.

Anu Kunranta

SiUra

91

93

84

81

85

85

519

 

 

50m Kivääri 3x40 ls + finaali sarja Y


1.

Henri Häkkinen

JA

97

98

97

97

95

96

96

96

98

97

100

98

1165

+97,4

1262,4

2.

Juha Hirvi

KAS

100

100

100

98

91

91

92

98

97

98

97

99

1161

+98,2

1259,2

3.

Juho Kurki

KaA

99

95

96

97

93

93

96

97

95

96

98

95

1150

+99,6

1249,6

4.

Anton Aprelev

RS

97

96

99

99

93

94

93

95

96

96

94

98

1150

+96,8

1246,8

5.

Mauri Ranta

RSA

98

100

97

97

93

93

93

94

97

96

94

97

1149

+97,1

1246,1

6.

Eetu Orsjoki

PiekSA

98

97

99

98

89

91

93

95

99

95

97

95

1146

+96

1242,0

7.

Pekka Saari

IMAS

97

100

100

99

89

96

91

93

99

97

94

94

1149

+89,1

1238,1

8.

Tero Lahti

HAS

99

98

100

97

89

95

93

91

95

96

96

95

1144

+80,1

1224,1

9.

Juho Jussila

RSA

98

96

97

100

93

96

91

94

94

96

94

95

1144

 

 

10.

Antti Puhakka

KAS

97

98

96

99

95

93

90

89

95

95

97

96

1140

 

 

11.

Toni Matilainen

PiekSA

99

98

96

98

92

93

95

92

93

94

95

94

1139

 

 

12.

Tero Hovila

SaSA

98

97

100

98

91

90

91

92

95

93

95

98

1138

 

 

13.

Kalle Leskinen

KontU

97

98

98

99

89

91

95

89

94

95

95

98

1138

 

 

14.

Juha Peltonen

KAS

99

98

100

99

91

93

84

93

95

95

96

94

1137

 

 

15.

Jaakko Björkbacka

KarMAS

95

97

96

98

95

92

93

93

99

91

93

95

1137

 

 

16.

Juha Soini

JjA

96

97

98

94

91

91

91

92

96

95

98

97

1136

 

 

17.

Juhana Toikko

AlavA

95

98

97

96

91

93

94

94

92

97

93

95

1135

 

 

18.

Jari Lehtinen

P-HA

100

100

100

99

93

89

91

91

91

94

92

95

1135

 

 

19.

Jussi Puustinen

JA

98

93

96

98

95

94

89

94

92

94

94

97

1134

 

 

20.

Jouni Jokinen

KuusA

97

96

97

97

93

96

91

91

91

95

95

93

1132

 

 

21.

Lasse Voutilainen

JA

97

100

100

100

91

88

86

88

96

97

94

94

1131

 

 

22.

Jari Kallio

SäSA

96

95

94

95

92

90

93

94

95

98

96

92

1130

 

 

23.

Timo Puisto

MA

94

95

93

95

92

97

96

96

95

93

92

91

1129

 

 

24.

Sami Valkama

TSA

97

95

97

99

92

94

87

90

96

91

95

96

1129

 

 

25.

Tuomas Ratilainen

JA

97

99

98

97

91

90

94

89

94

93

92

95

1129

 

 

26.

Niko Matilainen

PiekSA

98

97

97

99

87

90

89

85

96

96

98

95

1127

 

 

27.

Timo Ahlgren

P-HA

97

98

99

96

88

84

86

92

99

95

97

95

1126

 

 

28.

Arto Tiihonen

SySi

94

98

99

99

87

90

91

92

93

94

94

91

1122

 

 

29.

Juha Rutonen

SodA

98

96

99

96

88

91

88

94

98

96

87

90

1121

 

 

30.

Heikki Ranne

SäSA

99

97

96

97

86

91

93

84

92

96

96

94

1121

 

 

31.

Ville Rinta-Keturi

KhjA

97

97

99

99

96

90

86

92

89

90

92

93

1120

 

 

32.

Juho Autio

OMAS

90

97

95

97

92

91

92

91

91

92

97

92

1117

 

 

33.

Juha Virtanen

KhjA

94

98

99

98

93

91

90

85

96

88

91

92

1115

 

 

34.

Perttu Paavilainen

JA

98

100

97

98

88

89

84

90

93

90

92

93

1112

 

 

35.

Lauri Lauste

SA

97

98

99

95

82

84

88

86

94

98

95

95

1111

 

 

36.

Ville Nikulainen

KitA

95

99

97

94

89

84

92

89

93

95

92

91

1110

 

 

37.

Antti Kajan

KarttA

93

99

96

98

87

87

89

88

90

94

89

93

1103

 

 

38.

Matti Korhonen

OMAS

96

100

98

98

89

89

83

81

90

94

92

91

1101

 

 

39.

Johan Fagerström

RS

97

97

95

97

86

86

88

87

93

91

89

93

1099

 

 

40.

Juha Haavisto

SySi

95

93

98

96

87

88

87

87

89

94

91

94

1099

 

 

41.

Olli Hahl

MA

96

96

100

95

87

84

89

89

80

95

94

92

1097

 

 

42.

Aarne Markko

TiA

93

98

97

94

84

92

95

79

91

91

88

94

1096

 

 

43.

Anton Miettinen

KarMAS

98

97

93

92

87

90

87

89

91

94

88

90

1096

 

 

44.

Marko Tanskanen

JA

97

100

98

96

81

90

89

90

88

88

91

86

1094

 

 

45.

Mikko Taussi

OMAS

93

99

96

95

92

89

80

87

90

86

91

95

1093

 

 

46.

Ville Nokipii

P-HA

95

97

98

99

93

92

84

88

88

93

88

76

1091

 

 

47.

Jorma Röppänen

SäSA

99

97

96

96

80

90

81

86

91

91

92

91

1090

 

 

48.

Mauri Takala

AEM

95

98

95

97

88

82

86

85

89

88

91

91

1085

 

 

49.

Arto Rinne

HyMas

93

94

93

96

81

77

88

84

80

88

83

86

1043

 

 

50.

Veli-Matti Mukari

HAS

98

97

97

94

72

66

80

73

90

94

90

87

1038

 

 

50m Kivääri 3x40 ls, joukkueet, Y


1.

Kotkan Ampumaseura

3438

 

2.

Joensuun Ampujat

3430

 

3.

Pieksämäen Seudun Ampujat

3412

 

4.

Pohjois-Hämeen Ampujat

3352

 

5.

Säkylän Seudun Ampujat

3341

 

6.

Joensuun Ampujat 2. joukkue

3335

 

7.

Oulun Metsästys ja Ampumaseura

3311

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N


1.

Marjo Yli-Kiikka

IMAS

100

97

99

99

100

100

595

2.

Hanna Etula

LAS

98

98

99

100

98

99

592

3.

Henna Kärhä

Hahlo

100

99

98

96

99

100

592

4.

Gisela Miettinen

KarMAS

97

99

100

97

98

99

590

5.

Pauliina Frilander

PiekSA

99

95

100

98

99

96

587

6.

Katarina Långström

KSF

99

100

94

98

98

97

586

7.

Marika Oikarinen

KoiLA

95

95

99

98

100

98

585

8.

Cindy Dufvelin

KSF

96

96

99

96

98

97

582

9.

Hanna-Kaija Nieminen

LeA

99

96

97

96

95

98

581

10.

Erika Dufvelin

KSF

97

100

97

96

95

96

581

11.

Noora Etula

LAS

94

98

97

99

96

96

580

12.

Paula Peltoniemi

ÄäA

96

98

92

99

98

94

577

13.

Pia Juhala

MA

96

96

98

93

97

96

576

14.

Pia Vahvaselkä

MA

92

98

97

96

96

97

576

15.

Nina Pernu

OMAS

94

96

97

97

95

95

574

16.

Alexandra Dufvelin

KSF

92

97

96

98

94

97

574

17.

Ninni Paasonen

MA

97

94

92

95

93

94

565

18.

Jenni Leppänen

V-SA

96

92

93

94

95

95

565

19.

Noora Leppäketo

LuhA

94

96

94

90

93

96

563

20.

Anu Kunranta

SiUra

89

93

90

86

90

94

542

21.

Kirsti Markko

TiA

90

86

92

89

93

91

541

50m Kivääri makuu, joukkueet, N


1.

Kyrkslätt Skytteförening

1737

 

2.

Mikkelin Ampujat

1717

 

50m Kivääri 60 ls, makuu + finaali sarja Y


1.

Juha Hirvi

KAS

100

99

99

100

97

100

595

+105

700,0

2.

Juho Kurki

KaA

100

97

99

100

100

99

595

+99,5

694,5

3.

Jaakko Björkbacka

KarMAS

99

99

100

98

98

99

593

+100,5

693,5

4.

Ismo Kärmeniemi

HAS

97

98

100

98

99

100

592

+100,5

692,5

5.

Pekka Saari

IMAS

98

98

100

98

97

100

591

+101,1

692,1

6.

Juha Peltonen

KAS

99

98

99

100

98

97

591

+100,7

691,7

7.

Juho Jussila

RSA

96

100

98

99

98

100

591

+99,4

690,4

8.

Kalle Leskinen

KontU

100

98

97

100

97

99

591

+99,2

690,2

9.

Mikko Mattila

MyA

99

100

97

98

98

98

590

 

 

10.

Timo Ahlgren

P-HA

99

98

97

98

99

99

590

 

 

11.

Antti Kajan

KarttA

100

97

97

97

100

99

590

 

 

12.

Toni Matilainen

PiekSA

99

97

99

97

98

100

590

 

 

13.

Tero Lahti

HAS

99

99

100

98

98

96

590

 

 

14.

Lasse Voutilainen

JA

97

99

98

98

100

96

588

 

 

15.

Jari Lehtinen

P-HA

99

99

97

98

98

97

588

 

 

16.

Aarne Markko

TiA

99

98

98

97

97

99

588

 

 

17.

Henri Häkkinen

JA

97

99

98

97

97

100

588

 

 

18.

Tero Hovila

SaSA

96

98

98

98

98

99

587

 

 

19.

Eetu Orsjoki

PiekSA

100

95

98

99

96

99

587

 

 

20.

Niko Matilainen

PiekSA

96

97

97

98

100

99

587

 

 

21.

Lauri Lauste

SA

100

96

97

98

97

99

587

 

 

22.

Marko Tanskanen

JA

98

98

99

97

97

98

587

 

 

23.

Jussi Puustinen

JA

99

96

97

99

97

98

586

 

 

24.

Anton Aprelev

RS

96

99

98

99

94

99

585

 

 

25.

Heikki Ranne

SäSA

97

97

98

96

100

97

585

 

 

26.

Sami Valkama

TSA

96

95

98

100

97

98

584

 

 

27.

Matti Korhonen

OMAS

97

99

98

99

95

96

584

 

 

28.

Jouko Forsten

SäSA

96

98

100

97

98

95

584

 

 

29.

Antti Puhakka

KAS

98

100

97

95

95

98

583

 

 

30.

Juha Korpi

IMAS

97

97

98

98

98

95

583

 

 

31.

Mikko-Matti Hulkkonen

PiekSA

98

97

99

98

94

97

583

 

 

32.

Juha Rutonen

SodA

96

98

98

96

98

96

582

 

 

33.

Jouni Minkkinen

TiA

97

95

97

99

98

96

582

 

 

34.

Juha Virtanen

KhjA

98

96

98

96

98

96

582

 

 

35.

Jorma Röppänen

SäSA

95

100

96

96

96

98

581

 

 

36.

Juhana Toikko

AlavA

97

98

99

92

99

96

581

 

 

37.

Ville Nokipii

P-HA

97

95

96

98

97

97

580

 

 

38.

Juha Soini

JjA

99

98

96

92

98

97

580

 

 

39.

Riku Halttu

OMAS

97

94

98

96

97

97

579

 

 

40.

Jesse Forsten

RSA

94

99

97

99

95

94

578

 

 

41.

Lindgren Mikael

K-UAS

97

94

97

97

98

95

578

 

 

42.

Timo Puisto

MA

95

94

95

97

96

100

577

 

 

43.

Veli-Matti Mukari

HAS

98

92

95

97

97

98

577

 

 

44.

Marko Satokangas

MSA

96

96

95

96

95

98

576

 

 

45.

Jouni Jokinen

KuusA

93

97

93

98

98

95

574

 

 

46.

Arto Tiihonen

SySi

91

95

97

99

95

97

574

 

 

47.

Johan Fagerström

RS

96

95

94

95

96

97

573

 

 

48.

Anton Miettinen

KarMAS

94

96

97

96

96

93

572

 

 

49.

Mikko Autti

OMAS

93

97

92

95

98

94

569

 

 

50.

Pentti Rissanen

KuusA

91

99

94

92

93

99

568

 

 

50m Kivääri makuu, joukkueet, Y


1.

Oulun Metsästys ja Ampumaseura 2.

1157

 

2.

Kuusankosken Ampujat

1145

 

3.

Tikkakosken Ampujat

1122

 

4.

Isonkyrön Metsästys ja Ampumaseura

595

 

5.

Pieksämäen Seudun Ampujat

588

 

6.

Kotkan Ampumaseura

587

 

 

Pieksämäen Seudun Ampujat 2.

587

 

8.

Joensuun Ampujat 2.

586

 

9.

Oulun Metsästys ja Ampumaseura

585

 

 

Pohjois-Hämeen Ampujat

585

 

©2018 layout9 - suntuubi.com