Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Kaakkois-suomen aluemestaruuskilpailu pienoiskiväärilajeissa

Aika: 14.06.2009

Paikka: Tyrrin Ampumakeskus, Kouvola

Järjestäjä: KouMAS /KuusA

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja N:

1) Pauliina Frilander PiekSA 565.

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja N16:

1) Annika Sihvonen SMAS 535, 2) Riikka Parviainen SMAS 535.

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja N18:

1) Roosa Leinonen MyA 511.

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja N20:

1) Henna Kärhä Hahlo 554.

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y16:

1) Olli Hahl MA 550, 2) Mikko-Matti Hulkkonen PiekSA 538, 3) Otto Suuronen MA 533, 4) Teemu Ukkola HAS 519.

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y50:

1) Mikko Mattila MyA 565, 2) Ismo Kärmeniemi HAS 550, 3) Vesa Ukkola HAS 542, 4) Jouko Valtonen KuusA 533, 5) Olavi Mynttinen MA 524, 6) Pekka Hulkkonen ESA 520, 7) Hannu Strengell MA 510.

 

50m Kivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:

1) Etelä-Saimaanampujat ry. 1586, 2) Mikkelin Ampujat 1569.

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y60:

1) Sakari Ahola KuusA 549, 2) Kaarlo Kivimäki ESA 541, 3) Göran Labbas MyA 536/18, 4) Mauri Heino KAS 536/12, 5) Jouko Hietalahti MA 535, 6) Martti Syrjäoja ESA 525, 7) Pentti Uimi MA 504.

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y70:

1) Aimo Kapiainen LuuA 502, 2) Pekka-Juhani Karjalainen KouMAS 429.

 

50m Kivääri 3x40 ls sarja Y:

1) Antti Puhakka KAS 1140, 2) Timo Puisto MA 1134, 3) Jouni Jokinen KuusA 1130.

 

50m Kivääri 3x40 ls sarja Y20:

1) Niko Matilainen PiekSA 1129, 2) Teemu Mesiäinen KuusA 1118.

 

50m Kivääri 20 ls, makuu sarja 12T:

1) Mika Varjo MA 194, 2) Tomi Nopanen HAS 193, 3) Miki Ylönen PiekSA 192, 4) Oona Hannula MyA 183, 5) Sami Petäjäsaari MyA 181, 6) Anni Niskanen MA 178, 7) Suvi Petäjäsaari MyA 175.

 

50m Kivääri makuu joukkue, sarja 12T:

1) Myllykosken Ampujat 539.

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N:

1) Pauliina Frilander PiekSA 594, 2) Ninni Paasonen MA 584.

 

50m Kivääri 30 ls, makuu sarja 14T:

1) Jouni Ritvanen PiekSA 295, 2) Ville Vaitinen KuusA 280, 3) Kalle Vettenranta KuusA 238.

 

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja N16:

1) Riikka Parviainen SMAS 371, 2) Annika Sihvonen SMAS 358.

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N18:

1) Roosa Leinonen MyA 577.

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N20:

1) Henna Kärhä Hahlo 588.

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y:

1) Jouni Jokinen KuusA 584, 2) Pentti Rissanen KuusA 583, 3) Veli-Matti Mukari HAS 582, 4) Antti Puhakka KAS 577, 5) Timo Puisto MA 575, 6) Marko Matilainen PiekSA 550.

 

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y:

1) Kuusankosken Ampujat 1753, 2) Mikkelin Ampujat 1732.

 

 

 

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja Y16:

1) Otto Suuronen MA 381, 2) Mikko-Matti Hulkkonen PiekSA 380, 3) Olli Hahl MA 378, 4) Teemu Ukkola HAS 373.

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y20:

1) Niko Matilainen PiekSA 588, 2) Teemu Mesiäinen KuusA 586, 3) Sami Karhu KouMAS 584.

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y50:

1) Mikko Mattila MyA 593, 2) Ismo Kärmeniemi HAS 588, 3) Pekka Hulkkonen ESA 581, 4) Jouko Valtonen KuusA 576, 5) Vesa Ukkola HAS 575, 6) Olavi Mynttinen MA 574, 7) Rauno Nopanen HAS 570, 8) Jukka Jokinen KuusA 561, 9) Hannu Strengell MA 555.

 

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y50:

1) Haminan Ampumaseura 1733, 2) Etelä-Saimaanampujat ry. 1731, 3) Kuusankosken Ampujat 1722, 4) Mikkelin Ampujat 1707.

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y60:

1) Sakari Ahola KuusA 585, 2) Göran Labbas MyA 584, 3) Pentti Uimi MA 578, 4) Martti Syrjäoja ESA 577, 5) Mauri Heino KAS 573/26, 6) Jouko Hietalahti MA 573/22, 7) Kaarlo Kivimäki ESA 573/16.

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y70:

1) Aimo Kapiainen LuuA 585, 250m Kivääri 40 ls, makuu sarja Y16:

1) Otto Suuronen MA 381, 2) Mikko-Matti Hulkkonen PiekSA 380, 3) Olli Hahl MA 378, 4) Teemu Ukkola HAS 373.

) Pekka-Juhani Karjalainen KouMAS 504.

©2018 layout9 - suntuubi.com