Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Kultahippu Finaali ruutiaseilla

9.8..2008 Sodankylä

Pienoiskivääri 50 m 20 ls

 

 

 

 

 

T12

 

 

 

 

 

 

 

1.

Rehn Nelli

 

PorkkA

98

97

195

 

2.

Kuusela Joonas

SodA

95

99

194

 

3.

Mäki Roni

 

K-64

99

95

194

 

4.

Palo Marianne

IMAS

93

100

193

 

5.

Ojaniemi Tommi

SodA

94

98

192

 

6.

Lång Jone

KaA

96

96

192

 

7.

Nopanen Tomi

HAS

96

96

192

 

8.

Ojaniemi Niko

KhjA

98

94

192

 

9.

Pukkinen Anssi

HSA

97

94

191

 

10.

Passi Julius

KA

97

94

191

 

11.

Lager Sanna

KA

98

93

191

 

12.

Rehn Ville

 

PorkkA

99

92

191

 

13.

Lammintausta Inkeri

KaA

95

95

190

 

14.

Lång Jimi

 

KaA

95

94

189

 

15.

Liewendahl Maria

ÅSSF

95

94

189

 

16.

Puuskamäki Niklas

KA

95

94

189

 

17.

Niemi Esa

 

KaA

97

92

189

 

18.

Haukkala Emmi

HSA

96

92

188

 

19.

Hanhikoski Tuomo

KA

93

94

187

 

20.

Anttila Essi

SodA

93

94

187

 

21.

Abrahamsson Elin

ÅSSF

94

93

187

 

22.

Sjöblom Daniel

KA

95

92

187

 

23.

Herz Teemu

MA

91

95

186

 

24.

Sjöblom Sami

KA

91

95

186

 

25.

Långström Sebastian

KSF

93

93

186

 

26.

Varjo Mika

 

MA

92

93

185

 

27.

Riutta Juuso

HSA

93

91

184

 

28.

Rautiainen Eetu-Ville

SiUra

92

90

182

 

29.

Kangas Atte

SodA

92

90

182

 

30.

Eloranta Oskari

KaA

88

93

181

 

31.

Suvanto Otto

PorkkA

91

89

180

 

32.

Neuvonen Sami

KA

88

91

179

 

33.

Laitinen Juuso

KoiLA

89

89

178

 

34.

Lammintausta Tuomas

KaA

86

89

175

 

35.

Niemi Ronja

KaA

92

83

175

 

36.

Sipola Assi

 

SodA

84

90

174

 

37.

Kangas Jere

SodA

87

83

170

 

38.

Kojola Lenni-Kalle

KA

82

87

169

 

39.

Kuusela Laura

SodA

82

85

167

 

40.

Aho Eetu

 

KA

80

84

164

 

41.

Riutta Julius

HSA

80

76

156

 

42.

Lauttamus Senni

KA

72

77

149

 

43.

Aho Aatu

 

KA

75

68

143

 

44.

Hakala Aleksi

KA

78

62

140

 

45.

Yliketola Tiia

HSA

76

59

135

 

46.

Pienimaa Aaro

SodA

58

40

98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joukkueet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

SodA 1

(Kuusela J, Ojaniemi T, Anttila)

 

573

 

2.

KaA 1

(Lång, Lammintausta, Lång)

 

571

 

3.

KA 1

(Passi, Lager, Puuskamäki)

 

571

 

4.

PorkkA

(Rehn N, Rehn V, Suvanto)

 

566

 

5.

HSA

(Pukkinen, Haukkala, Riutta)

 

563

 

6.

KA 2

(Hanhikoski, Sjöblom D, Sjöblom S)

 

560

 

7.

KaA 2

(Niemi E, Eloranta, Lammintausta T)

 

545

 

8.

SodA 2

(Kangas A, Sipola, Kangas J)

 

526

 

9.

KA 3

(Neuvonen, Kojola, Aho E)

 

512

 

10.

KA 4

(Lauttamus, Aho A, Hakala)

 

432

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Pienoiskivääri 50 m 30 ls

 

 

 

 

 

T14

 

 

 

 

 

 

 

1.

Oikarinen Teemu

KoiLA

99

98

100

297

2.

Hölli Jussi

K-64

99

99

98

296

3.

Liewendahl Elin

ÅSSF

99

99

97

295

4.

Leppä Aleksi

HAS

98

98

98

294

5.

Laksola Joni

KhjA

96

97

100

293

6.

Nordberg Mathias

ÅSSF

96

98

99

293

7.

Mäkitalo Joni

NAS

96

98

99

293

8.

Rajamäki Jussi

KA

96

96

99

291

9.

Suuronen Otto

MA

97

97

97

291

10.

Lammintausta Aleksi

KaA

95

97

97

289

11.

Markkinen Erika

K-64

94

96

98

288

12.

Ukkola Teemu

HAS

96

95

97

288

13.

Långströn Katariina

KSF

93

97

97

287

14.

Kilpinen Roosa

K-64

95

97

95

287

15.

Kuusisto Jesse

K-64

92

97

96

285

16.

Pukkinen Eveliina

HSA

94

97

94

285

17.

Yliketola Tino

HSA

96

93

95

284

18.

Tommiska Timiikka

K-64

94

92

97

283

19.

Ritvanen Jouni

PieksA

94

91

97

282

20.

Kolehmainen Arttu

PieksA

96

92

91

279

21.

Liljeberg Jan

KSF

93

91

92

276

22.

Sipola Essi

SodA

91

88

95

274

23.

Lauttamus Sara

KA

86

93

94

273

24.

Miettinen Stefan

KarMAS

90

90

92

272

25.

Hanhikoski Teemu

KA

90

91

89

270

26.

Pienimaa Tuulikki

SodA

92

92

85

269

27.

Anttila Aleksi

SodA

84

84

88

256

28.

Riutta Joonas

HSA

85

80

87

252

29.

Siponen Teemu

JA

74

79

78

231

 

 

 

 

 

 

 

 

Joukkueet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

K-64

(Hölli, Markkinen, Kilpinen)

 

 

871

2.

KA

(Rajamäki, Lauttamus, Hanhikoski)

 

834

3.

HSA

(Pukkinen, Yliketola, Riutta)

 

 

821

4.

SodA

(Sipola, Pienimaa, Anttila A)

 

 

799

 

 

 

 

 

 

 

 


Pienoispistooli 20 ls

 

 

 

 

 

T12

 

 

 

 

 

 

1.

Herz Teemu

MA

100

99

199

2.

Kangas Atte

SodA

100

96

196

3.

Lång Jone

KaA

95

98

193

4.

Eloranta Oskari

KaA

95

96

191

5.

Palo Marianne

IMAS

96

93

189

6.

Kuusela Joonas

SodA

93

95

188

7.

Turigin Samuel

SSA

90

94

184

8.

Ojaniemi Tommi

SodA

91

92

183

9.

Anttila Essi

SodA

91

91

182

10.

Paski Jukka

SSA

93

84

177

11.

Sarastamo Lari-Petteri

SSA

87

82

169

12.

Pukkinen Anssi

HSA

85

81

166

13.

Kuusela Laura

SodA

84

80

164

14.

Niemi Esa

 

KaA

80

83

163

15.

Kangas Jere

SodA

83

80

163

16.

Rautiainen Eetu-Ville

SiUra

82

77

159

17.

Riutta Juuso

HSA

71

81

152

18.

Sipola Assi

SodA

89

62

151

19.

Lång Jimi

 

KaA

70

78

148

20.

Riutta Julius

HSA

44

90

134

21.

Varjo Mika

MA

59

74

133

22.

Pienimaa Aaro

SodA

64

38

102

 

 

 

 

 

 

 

Joukkueet

 

 

 

 

 

 

1.

SodA 1

(Kangas, Kuusela, Ojaniemi)

567

 

2.

KaA

(Lång, Eloranta, Niemi)

 

547

 

3.

SSA

(Turigin, Paski, Sarastamo)

 

530

 

4.

SodA 2

(Anttila, Kuusela L, Kangas J)

509

 

5.

HSA

(Pukkinen, Riutta, Riutta)

 

452

 

 

 

 

 

 

 

 


Pienoispistooli 20+20 ls

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T14

 

 

 

 

 

Koulu yht.

 

Kuvio yht.

 

TULOS

1.

Kivistö Noora

SSA

87

92

179

94

93

187

 

366

2.

Pukkinen Eveliina

HSA

87

87

174

92

92

184

 

358

3.

Anttila Aleksi

SodA

87

87

174

88

92

180

 

354

4.

Suuronen Otto

MA

84

86

170

91

89

180

 

350

5.

Miettinen Stefan

KAMS

76

82

158

89

86

175

 

333

6.

Rautiainen Herkko

SiUra

76

71

147

79

86

165

 

312

7.

Sipola Essi

SodA

91

77

168

69

61

130

 

298

8.

Pienimaa Tuulikki

SodA

78

88

166

54

57

111

 

277

9.

Rautio Joonas

SodA

71

70

141

44

66

110

 

251

10.

Yliketola Tino

HSA

62

59

121

52

66

118

 

239

11.

Riutta Joonas

HSA

32

51

83

64

61

125

 

208

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joukkueet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

SodA

(Anttila, Sipola, Pienimaa)

929

 

 

 

 

 

2.

HSA

(Pukkinen, Yliketola, Riutta)

805

 

 

 

 

 

Sivu päivitetty 9.8.2008

 

 

Aina kun olet tehnyt muutoksia sivuun, muista päivittää sivu klikkaamalla tallenna painiketta editorin vasemmasta yläreunasta, paina tämän jälkeen julkaise painiketta niin sivu julkaistaan varsinaisille sivuille.

©2018 layout9 - suntuubi.com